Soki prosto z owoców drzew Amazonii

  • Napisane 14 kwietnia 2015 o 23:08

Do niedawna jeszcze owoce, występujące tylko i wyłącznie w deszczowych lasach Amazonii, znane były jedynie ludom ludom z tamtych obszarów. Stosowano je jako roślina lecznicza, ale także jako jeden z bardziej ważnych elementów codziennego odżywiania, również dzięki jedzeniu jagód Acai tubylcy mogli utrzymać kondycję oraz zdrowie.

Gdy zachodni świat zdecydował się zbadać ten malutki, niepozorny owoc, to nagle się okazało, iż jest on kopalnią składników odżywczych, minerałów i witamin. Mało można znaleźć owoców, jakie poszczycić się mogą taką ich zawartością, ciężko więc być zdziwionym, że dość szybko zyskały ogromne zainteresowanie. Niewielkie jagody Acai mają bardzo dużą ilość węglowodanów, białka i błonnika, ale również poza tymi tradycyjnymi składnikami zawierają również polifenyle i antyoksydanty – a są to substancje ogromnie potrzebne dla naszych organizmów. Polifenyle wspomagają pracę serca, a antyoksydanty blokują większość wolnych rodników, chroniąc w ten sposób przed ich niekorzystnym wpływem na organizmy ludzi.

Zebrane acai z drzewa w koszu

Zebrane acai z drzewa w koszu

Dzisiaj produkty z owoców Acai sprzedawane są na całym świecie, a chyba najpopularniejszą ich formą są soki. Można je spożywać tak naprawdę bez większych ograniczeń i są rewelacyjnym uzupełnieniem zwykłego odżywiania, ponieważ zawierają wszystkie bez wyjątku substancje oraz związki, które znajdują się w zerwanych owocach.

Soki oferowane w dobrych sklepach nie zawierają szkodliwych dodatków słodzących oraz konserwantów, więc będą miały dokładnie takie same zdrowotne właściwości, jak pozostałe dostępne produkty zrobione z jagód Acai. O dużym znaczeniu owoców Acai na serce, naczynia krwionośne oraz ochronę przed nowotworami już było wspominane, ale to jedynie niewielka część ich zadziwiających właściwości. Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które powinny być niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz minerałów.

Zawartość takiej różnorodności substancji powinna także podnosić odporność oraz aktywizuje organizm do przeciwstawiania się chorobom. Dla wielu ludzi ogromnie pożądana może także być rola odchudzająca – sok z owoców acai oczyszcza organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie przeczyszczające, przez co świetnie wspomaga utratę masy ciała, jest jednocześnie ciekawym urozmaiceniem smakowym.

Dodaj komentarz