Inwestycja w surowce naturalne – złoto zawsze w cenie

  • Napisane 7 stycznia 2015 o 14:16

Jak panować uzbieranym budżetem, tak ażeby na tym nie zgubić? Na początek, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie lokowania, czyli innym sposobem powiadając dywersyfikacja portfela. W co opłaca się lokować? Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto? Inwestycja w złoto polega zwykle na zakupie którejś ilości tego metalu. Zakupić możemy złote sztabki ewentualnie złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, w rzeczy samej w motywach inwestycyjnych, monety takie w większości przypadków nie mają nominału, są godne tyle jak dużo kruszec z którego są skonstruowane.

Złote monety bulionowe

Złote monety bulionowe

Wartość złota w dłuższym okresie terminu przez cały czas rośnie, z tego powodu lokując złoto mamy praktycznie gwarancję, iż nie stracimy. Jak inwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy tak jak w złoto, czyli pozyskując sztabki srebra, a na ogół srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest przeważnie waga m.in. 1 uncja. Srebro jako surowiec, który można wyczerpać i nie da się odrestaurować zarówno będzie zwiększało swą wartość w dłuższym okresie czasu, wobec tego w podobny sposób jak w złoto należałoby w nie inwestować, o czym więcej na stronie www.saminwestuj.pl/inwestycja-100-000/544-jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro.html.

Inwestycja w surowce naturalne, a nie dewizy ma dodatkowo inny plus. Jeżeli dojdzie do różnych sytuacji, które sprawią, że waluta stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące cenione, wobec tego należałoby wkładać w złoto inwestycyjne chociażby tylko jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bo nie wiemy jak nadal potoczy się polityka finansowa całego globu.

Dodaj komentarz