Czym jest sukces życiowy?

  • Napisane 7 stycznia 2015 o 14:15

Wolność finansowa – ten zwrot dla wielu jest celem, do którego dąży przez kompletne życie. Ale w zasadzie co oznacza tryumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? W jaki sposób określić, czy komuś udało się takowy spełnić tudzież nie? Jakich kryteriów powinno się zastosować, żeby wnikliwie nazwać istnienie i wielkość sukcesu? Wypytywanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się zwyczajne i postawione zwłaszcza retorycznie. Jakkolwiek jedynie z pozoru. Po chwili namysłu rzeczywiście każdy zajdzie do aforyzmu, że nie jest bez komplikacji nazwać moment, w którym można z całą determinacją zakomunikować, że życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Kluczem do sekretu jest prawo przyciągania

Kluczem do sekretu jest prawo przyciągania

Dla całego szeregu ludzi prostym, i nade wszystko jedynym, sposobem na określenie spełnienia triumfu życiowego poprzez daną postać jest spojrzenie na jej status majątkowy. Jeżeli charakteryzuje się on odpowiednią ilością zer na koncie przyjmują oni, że osoba taka osiągnęła samodzielność i sukces finansowy, a co za tym idzie i żywotny.

Zdaje się jednak, że jest to zbyt niedbałe stanowisko do tej idei. Gdyż co w tym razie zakomunikować o osobie, która stała się zamożna dzięki zwyciężonej w totolotku? Z pełną pewnością napełnia ona warunek o właściwej ilości zer na koncie. Czy tymczasem pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki z jakiej przyczyny wygrywa się fortunę, przysparza podstawy do stwierdzenia o tym, iż zwyciężający osiągnął triumf życiowy? Niemal nie – przecież nie było to wynikiem jego pracy a także zadziwiających zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota.

Joe Vitale autor książek motywacyjnych oświadcza, iż jeżeli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w stanie poczynić i osiągnąć przede wszystkim wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najłatwiejsza droga do triumfu. Niewątpliwie przydatna jest w dodatku dodatkowo nieporuszona ciągłość i upór, jednakże własne nastawienie i namówienie o możliwości uzyskiwania wszelakich zaplanowanych sensów to istota. Cyklicznie w tym kontekście cytuje się prawo przyciągania, według którego nasze indywidualne stanowisko rozstrzyga to jak ma wygląd rzeczywistość.

W następstwie tego też można zagwarantować łatwy wniosek, że triumf żywotny to faktycznie biegłość sięgania wszelkich zamyślonych celów. O ile uspokoimy taką sztukę, wszystkie inne trefne życiowe triumfy, takie jak choćby majętność, osiągniemy w przelocie.

Dodaj komentarz